Tuesday, 6 June 2017

Jak umarł Mahomet? A właściwie kto go zabił?


A kto nie chciał go zabić? I za co chcieli go zabić? Za zabijanie ich, gwałt na ich kobietach, zniewoleniu ich dzieci, odbieraniu im ziemi. Poszukajmy winnego. Poganie, żydzi, chrześcijanie, kobiety, mężczyźni, młodzi, starzy. Krótko: Mahomet miał wielu wrogów.
Co mówią źródła islamskie? 

Sahih al-Bukhari 2617 mówi o tym, że żydówka przyniosła potrawkę z jagnięciny, która była zatruta. 

Ibn Sa’d mówi o tym, dlaczego ów żydówka imieniem Zeynep chciała go zabić. Mahomet zabił jej ludzi, jej ojca, jej wuja, jej męża. Dobry powód do zemsty w tamtym czasie, prawda? Ale co mówi dalej? “Jeśli jesteś prawdziwym prorokiem, to przeżyjesz, a jeśli królem, to się ciebie pozbędziemy”. Nawet w tej sytuacji daje mu szansę na przeżycie. Jagnięcina do niego przemówiła, że jest zatruta. Ciekawe, że dopiero po tym, jak jego pobratymiec Beshr zrobił się zielony. Może wtedy by wszyscy przeżyli. Dlaczego jagnięcina do niego wcześniej nie przemówiła? Czy to nam daje podstawę do wątpienia w objawienia, jakich dostępował Mahomet? Sami sobie odpowiedzcie. 

Swoją drogą, czy to nie jest dziwne, że po tym jak Mahomet zabija kobiecie rodzinę, decyduje się zjeść jedzenie, które przyniosła? Skoro nie miał na tyle rozumu, żeby tego nie jeść, to jak można mu zaufać we wszystkim innym?

Sunna Abu Dawud 4498: Mahomet i jego pobratymcy zjedli zatrutą potrawkę z mięsa, kazał zabić Zeynep, a Mohamet mówi: w tamtym czasie moja aorta została przecięta. Co ciekawe, wszyscy jedli to mięso, bo Mahomet je jadł. Ibn Sa’d mówi o tym, że nie jedliby tej potrawki, jakby Mahomet jej nie jadł, chociaż czuli, że coś jest nie tak, bo twarz jednego z nich zrobiła się zielona. Bishr umarł, bo zaufał Mahometowi. Sunna Abu Dawud 4449 wspomina o matce Bishra, która zapytała się o chorobę, spowodowaną trucizną, a Mahomet odparł, że to wtedy jego aorta została przecięta. At-Tabari też wspomina o tym samym.

Sahih al-Bukhari 4428 opowiada, że Mahomet skarżył się swojej żonie Aishy (tak, to ta która miała 6 lat, kiedy się z nią ożenił), że czuł konsekwencje zatrucia: czuł, że jego aorta została przecięta tą trucizną. Aisha mówiła, że nigdy nie widziała człowieka, który by cierpiał więcej niż Mahomet (Sunna Ibn Majah 1622). Przed śmiercią nie mógł nawet chodzić (Sahih al-Bukhari 2588).

Czy w Koranie jest wzmianka o śmierci, poprzez podcięcie aorty? Oczywiście! Jest nawet mowa o tym, za jaki grzech taka kara czeka. Allah mówi w Koranie, jak on by zabił proroka (69:44-46) za mówienie nieprawdy, zmyślanie objawień itp itd: Allah zabija poprzez przecięcie aorty. Mahomet umiera czując, że jego aorta jest przecięta. Ktoś tu widzi jakiś związek?

Sahih Muslim 5430 opowiada, że Zeynep powiedziała: “Przyszłam cię zabić”, a on jej odparł: “Allah nigdy nie da ci władzy, by tego dokonać”. Allah miał nie pozwolić na śmierć Mahometa, a tu zonk. Jak można więc zaufać Mahometowi w tym, co mówi o Allahu, skoro tu go Allah zawiódł?  Allah potrafił bronić swoich wysłanników. Co zrobił Allah, kiedy Jezus (Isa) miał umrzeć na krzyżu z rąk żydów? Zabrał Jezusa do nieba. A co zrobił Allah, kiedy żydówka chciała otruć Mahometa? Nic.

A dlaczego zabiła go żydówka? A czy jest człowiek, który bardziej niż Mahomet rozpowszechnił nienawiść wobec żydów? Czy nie według Mahometa kobieta jest warta pół mężczyzny? Ile kobiet zostało zgwałconych w czasie podbojów Mahometa? Ironia losu? 


Co z tego zapamiętać?


 • Mahomet zjadł zatrute mięso ugotowane przez kobietę, której wybił rodzinę
 • Jedzenie zatruła żydówka
 • Mięso do niego przemówiło post factum i zdążył się podtruć
 • Skutkiem zatrucia było uczucie, jakby jego aorta była podcięta
 • Allah karze fałszywych proroków podcięciem aorty 

3 comments:

 1. Dobre podsumowanie :)

  ReplyDelete
 2. To wszystko prawda, ale to jest za trudne dla muzułmanów - z powodu związków kazirodczych inteligencja im spadła poniżej 70 i takie argumenty do nich nie trafiają.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie tak. Dlatego myślę, że islam to religia szatana, to modlenie się do podłogi, świętowanie piątku, całowanie waginy w kaabie, 4 żony i te małżeństwa z kuzynami, tylko po to, żeby zatruć umysł

   Delete